ZetaTalk in Hebrew: Pole Shift: Comet Visible

comet

זטא טוק: כוכב שביט הנראה לעין    

הערה: קטע זה נכתב בשנת 1995, ולכן יש לקרוא אותו בהקשר המתאים. הכוכב היה ניתן לראייה ע"י צוות IRAS ,שביצע חיפוש נרחב בספקטרום (כולל אינפרא-אדום) בשנת 1983 כעצם בעל מגניטודה (עוצמת בהירות) 2. עקב הזמן הרב שנדרש לשם כך, חיפוש ללא שימוש ביכולת האינפרא-אדום יניח כי זה עצם בעל מגניטודה 10 וידרוש שימוש בכלי ראייה של מצפה עד אמצע שנת 2002. בתקופה המוקדמת של שנת 2001, הכוכב תוצפת ע"י שלוש מצפות כוכבים בתור עצם בעל מגניטודה 11. בשביל מגניטודה 10 גם צריך ציוד שלעיתים מכויל עבור נקודה זעירה של אור שכוכב פולט, לא הזוהר העמום של כוכב ננס. קרא את הדף Rogue Planet TEAM בשביל התצפיות שכבר החלו בתחילת 2001. כשהזטא-רטיקולנים מצהירים שהכוכב ניתן לראייה בעין בלתי מזויינת, הם מתייחסים לכך שזה ניתן לראייה ע"י העין תוך כדי תמיכה של טלסקופ או ציוד הגדלה אחר. הכוכב לא יהיה ניתן לראייה מבלי ציוד טלסקופי זה או אחר, עד 7 שבועות לפני המעבר.

את הכוכב השנים-עשר ניתן לראות עכשיו בעין האנושית, אם כי רק עין מאומנת תצליח להבחין בו. בזמן הנוכחי הכוכב השנים-עשר בעוצמת בהירות של מגניטודה 2 לערך, ומופיע גדול כמו כוכב הנצפה ע"י עין בלתי מזויינת. הוא לא מנצנץ בעוצמה כמו רוב הכוכבים, אבל בעל זוהר עמום ומפוזר. ניתן לחשוב כי זה עצירת נשימתו האחרונה של כוכב מת, זוהר עמום, מטושטש ואדמדם. העין שלכם תפסח על הכוכב הזה אם היא מורגלת לראות נקודות אור זעירות שהן הכוכבים. כל כוכב בהיר מאוד במרכזו והעוצמה שלו קטנה במהירות לקראת הקצוות של הנקודה לה אתם קוראים כוכב. האור הנפלט מכוכב בא מנקודה בודדת אחת ומתפרס לצדדים, הפריפריות שלו פחות חזקות מאשר המרכז, אבל המרכז חזק מאוד בבהירותו. הכוכב השנים-עשר, שנהיה קרוב יותר, פולט אליכם קרני אור מפני כל השטח שלו, כך שהאור נותן אפילו סגולה. לא ניתן למדוד את מרחקו של הכוכב, אבל יהיה מי שיבחין שבזמן שהוא יחלוף, שום עצם אחר יחלוף לפניו. Comet Watch יכול להיות לכם לעזר.

הכוכבים הקרובים אליכם בסביבה מחזירים אליכם בחזרה אור מוכר, המשתקף מהשמש, ולכן עיניכם מזהות אותם לפי מה שהם. כמו מספר חרקים שמסווים את עצמם מאלה שצדים אותם ע"י קבלת הגוונים של הסביבה המקיפה אותם, כך גם הכוכב השנים-עשר, לך, נראה כמוסווה בשמי הלילה. הופעתו אינה נראית כמו כל עצם שמיימי מוכר שאתם מסדרים כדי לזהות מתי שאתם סורקים את השמיים- נקודות אור זעירות עם מרכזים חזקים הינם כוכבים או בוהק מפוזר של כוכב מתפוצץ או זנב בוהק אופייני של כוכב שביט חולף. בעוד שהגודל שלו בהווה הוא כמו של כוכב רגיל, ולאור המפוזר לאורך פני הקרקע שלו אכן יש את ההפצה ואת העקביות כמו מה שעושה כל כוכב משתקף אצלך, ישנם הבדלים ניכרים שגורמים לך לדלג מעל הכוכב הזה, במקום לחקור אותו לעומק.

  1. ההרכב אינו ההרכב של קרני שמש משתקפות, אלא כמעט אך ורק מספקטרום שאתם קוראים לו אור אדום. לכן הדבר הכי טוב שתוכלו לעשות הוא לסנן בשביל אור אדום, וכשאנו אומרים זאת אנו מתכוונים לכך שיש לסלק את כל שאר הצבעים, פרט לאור אדום.
  2. למרות היותו כוכב גדול, פי 4 מכדוה"א ואפילו גדול יותר ממאדים או פלוטו, הוא כרגע במרחק גדול יותר ולכן תנאי הראות שלו לא שווי ערך לאלו של מאדים או פלוטו.

אסטרונומים מומחים יהיו אולי מאוכזבים עד אחרי המילניום, כשתנועות הכוכב השנים-עשר לרוחב השמיים ניתנות לראייה בזמן הזה רק כשנלקחות מספר תמונות מאותו מיקום ונערכת השוואה ממוחשבת ביניהן, ואז עוצמת ההגדלה צריכה להיות ענקית. היכן שעין בלתי מזויינת תצפה לעבר השמיים, הכוכב השנים-עשר ייראה כעומד במקומו. השביל של כוכב השביט מת. הוא מכוון לשמש שלכם, ואתם כ"כ קרובים אליה. התזוזות של כדוה"א לצד זה או אחר קטנות, במידת סכמה כללית, ומעניקות לכוכב רטיטה שכמעט ולא ניתן להבחין בה. העין הבלתי מזויינת לא תבחין בתנועה של הכוכב השנים-עשר עד הכניסה לשנת לב אירועי האסונות, מספר שבועות בלבד קדימה. בזמן הזה התנועה שלו תסגיר את הטבע האופייני לכוכב שביט. במהלך השבועות הבאים, אסטרונומים יוכלו להבחין בתנועה של הכוכב באופק השמיים, משהו שכוכב מרוחק אינו עושה. אלה שעם טלסקופים ועם תוכנת מחשב בעלת יכולת השוואה של תמונות ידעו אחרת, אבל יושתקו או שיפגעו באמינותם ע"י אופן ההגנה הרגיל של הממסד.

בכל אופן, הכוכב השנים-עשר הזה יהיה בעקביות בהיר יותר ויותר, כך שתמונה הנלקחת עכשיו, בהשוואה לזאת שתילקח בעוד כשנה מעכשיו, תציג בהירות גוברת והולכת שלא מצפים לה מכוכב מרוחק. העין הבלתי מזויינת לא יכולה ללכוד תמונה שכזאת. היא תתחיל לקלוט את הבהירות ההולכת וגוברת רק שנה ו- 7 חודשים לפני האסונות, או מאוחר בשנת 2001. רוב האנשים יתייחסו אל ההופעה הזאת בספקנות, ויסבירו זאת כעיוותים באטמוספירה שנגרמים בשל כוכב שמתפוצץ או יסבירו את ההופעה הזאת ככוכב מתפוצץ, קרני האור שלו רק מתחילים להופיע על כדוה"א. בהירות שהולכת וגוברת תתרחש בהדרגה, או אפילו מבלי יכולת הקיבול ללכוד בהירות במשך זמן כה רב ולהשוות בתשומת לב בשינויים, כל זה לא יכול להיות מוכח או אפילו, עד שאין מגיעים לסוף, להירשם מנטלית ע"י המשקיף. ציוד בעל עוצמה גבוהה יכול וכבר רשם את הבהירות הזאת, ההולכת וגוברת. התמונות חייבות לעבור השוואה ע"י ניתוח ממוחשב, אבל ההגדלה לא צריכה להיות ענקית, רק מעט. הנה שוב, המידע הזה לא יבוא לידיעת הציבור. בדיוק ההפך. המידע הזה יוכחש ויופרך ע"י אותם אנשים ששולטים בציוד בעל עוצמה רבה, הזקוקים להוכחה.

אסטרונומיה זה תחום מדעי המבוסס על תיאוריה שכמו עובדה, צריך אותה מתי שמישהו מחפש היכן שאחד אחר אינו יכול ללכת ולפענח! כתוצאה מכך, אסטרונומים בעיקר מנחשים ניחושים פרועים, ולעיתים קרובות אינם מסכימים איש לרעהו. עד כמה רחוק הוא עצם מסויים? הדעות חלוקות. עם עצם אחד חולף לפני אחד אחר, יש רמז דק לכך שעצם אחד הוא בטוח קרוב יותר מהשני. מהו ההרכב של עצם? קרניים שאובחנו כי נדחפות החוצה הם כנגד כל עובדה מדעית ידועה אודות התפרקותו של חומר לחלקים, אבל יש עובדה מדעית שעדיין לא הובנה ע"י בני האדם. הם מנסים להוציא את הניחוש הטוב ביותר שלהם, לעיתים קרובות הם כ"כ טועים עד שהם מוליכים שולל ציבור שלם בצורה נוראה. אנחנו לא מספרים לאסטרונומים שום דבר שהם לא יודעים אודותיו בעצמם. המדע שלהם באמת מדגים את הפתגם- ככל שאני יודע יותר, ככה אני מבין פחות!

לאלה מביניכם שנרתעים מלהתבונן מקרוב בשמיים, ובייחוד אלה מכם שנרתעים ע"י רבבות של הסברים חלופיים בניסיון להסביר את מה שרואים, זכרו כי הגעתו של כוכב השביט היא האמצעי הטוב ביותר, עד השנה האחרונה שלפני האסונות, ע"י תגובת כדוה"א להגעתו של הכוכב ההוא. כמו שכבר הסברנו לכם, בטן כדוה"א כבר מגיב, והדבר מתועד ע"י הטמפרטורה העולה ועולה של האוקיינוסים, בכל רחבי העולם. הסימפטום הבא שיש לחפש אחריו היא פעילות הולכת וגברה של הרי געש ושל רעידות אדמה נרחבות ותכופות יותר, בכל רחבי העולם. את זה, כמובן, לא ניתן לייחס לאפקט החממה. זה קורה מתי שכדוה"א מקבל אבק אדום מזנב כוכב השביט, כשהוא נכנס למערכת השמש וחולף בין השמש לבין כדוה"א, ולא ניתן יהיה יותר להכחיש זאת. בשלב הזה, בכל אופן, ישנם ימים ספורים לפני תחילת האסונות.

כל הזכויות שמורות ל: ZetaTalk@ZetaTalk.com
לדף הקודם