ZetaTalk in Hebrew: Pole Shift: Pole Shift

זטא טוק: שינוי קוטבי     

מתי שכוכב השביט הענקי ימקם את עצמו בדיוק בין כדוה"א והשמש, דברים ישתנו. אז לכדוה"א יהיה את התומך המשמעותי ביותר בשביל המערך הקודם שלו, השמש והמערך המגנטי שלה, כשהוא מופרך. כדוה"א שומע רק את הרחש המגנטי של כוכב השביט הענקי, כביכול, שעומד בין כדוה"א לבין המפקד המגנטי הקודם שלו, השמש. אתם מודעים לכך שכדוה"א שלכם כבד יותר בליבה המותכת שלו, שלפי השמועות מורכב בעיקר מברזל. זה לא כוזב לגמרי, אבל מבלי להתחשב בהרכב, ליבת כדוה"א רגישה יותר למערך המגנטי מאשר הקרום. הליבה אוחזת בכוח בקרום, ולא נוזלית כמו שניתן לחשוב. ישנו חיכוך. יש את המגמה שהכל ינוע כגוש אחד, למרות הנאמנויות המגנטיות השונות שלהן.

השינוי הקוטבי הוא למעשה תנועה של פנים כדוה"א, הליבה, להיכנס למערך עם כוכב השביט הענקי. הכוכב השנים-עשר, בגלל הגודל המאסיבי שלו בהשוואה לזה של כדוה"א, שולט בזירה המגנטית, ובהערכה זאת כוח הכבידה משחק תפקיד במשוואת השינוי הקוטבי. קרום כדוה"א מתנגד ליישור עם כוכב השביט הענקי, בהיותו לכוד ברשת של כוחות מגנטיים של השכן הקרוב ביותר שלו. במילים אחרות, קרום כדוה"א רוצה להישאר עם הכוח המגנטי הותיק והמוכר, בעוד שליבת כדוה"א, בעלת פחות נאמנות וחיבור לשכן, מצייתת לקול החדש. יש כאן עסק גדול עם מתח שנבנה בין הקרום של כדוה"א לבין ליבת כדוה"א. המתח הזה משתחרר מתי שליבת כדוה"א מתנתקת מהקרום, ונעה. בכל אופן, ליבת כדוה"א סוחב את הקרום איתו בעודו מיתאם מחדש למערך.

לכן השינוי הקוטבי הוא פתאומי, מתרחש במשך מה שנראה כמספר דקות שבהן בני האדם ישתלבו בדרמה, אבל הוא למעשה מתרחש במשך קרוב לשעה. ישנן תקופות, בין מה שהאדם צופה, בהלם, שהן משותקות. תחילה ישנה תנודה כביכול, התנוענעות מצד לצד, כשהקרום נפרד למקומות שונים מהליבה. אז ישנה מפולת, במקום שבו הקרום נסחב, במשך דקות, למיקום חדש, ביחד עם הליבה. בזמן המפולת, נחשולים הרסניים שוטפים את כדוה"א לאורך קוי החופים, מפני שהמים אינם מחוברים ויכולים לנוע באופן עצמאי. המים נוטים להישאר היכן שהם נמצאים, הקרום נע מתחתיהם. מתי שהליבה עצמה מסתדרת, היא מתהפכת במידת-מה, מתיישבת, אבל הקרום, בהיותו יותר מוצק ותחת תנועה, ממשיך הלאה. זה למעשה היכן שמתרחשים יצירת הרים ורעידות אדמה מאסיביות, בדיוק כמו התרסקויות של מכוניות שעושים את הנזק בנקודת ההתנגשות, בשעה שהתנועה חייבת להיפסק.

נקודות חלשות לאורך הלוחות הקרומיים של כדוה"א נותנות דרך. האוקיינוס הפאסיפי יתקצר, והאטלנטי יתרחב. לוחות יבשתיות יתרחקו במידה רבה. בניית הרים תתרחש באופן פתאומי, תגבר בעיקר באזורים שכבר חוו יצירת הרים. הכל נאמר, קרוב לשעה, אבל בתקופות מסוימות, רק דקות. צמחים ישרדו מפני שהם מושרשים והזרעים שלהם פזורים בכל מקום, וחיות כולל האדם ישרדו גם מפני שהם ינועו עם הלוחות הנעים של כדוה"א ולא יחוו עוד זעזוע קשה מתי שהלוחות מפסיקות לנוע ממה שהם חוו במשך רעידת אדמה בעוצמה של 9 בסולם ריכטר. היכן שנוצרים הרים בזמן שהלוחות מפסיקות לזוז, העצירה היא לא אך ורק טלטול פתאומי, כמו מכונית המתנגשת בקיר לבנים. הכל נמצא בתנועה, והעצירה היא יותר כמו מכונית הפוגעת במחסום של חביות פלסטיק המלאות בחול- סדרה של טלטולים קטנים, המתרחשים ברציפות מהירה.

בזמן הזה אנחנו מעריכים כי כוכב השביט הענקי יגיע לטווח של 14 מיליון מיילים מכדוה"א. העוצמה של השדה המגנטי שלו במרחק זה היא כזאת שהקוטב הצפוני של כוכב השביט, יוטה לאותו כיוון כמו של הקוטב הצפוני של כדוה"א, מכריח את הקוטב הצפוני של כדוה"א להתחמק מהלחץ ולבוא לקראת אחיו הגדול ע"י תנועה דרומה לבליטה של ברזיל. המערך הזה לא ישתנה אם המרחק בין שני הכוכבים האחאים ישתנה, אבל המהירות והכוח של השינוי יושפעו כך ע"י מעבר קרוב יותר. הגובה של הנחשולים והצפה ארצית שבאה כתוצאה מכך גם יושפעו. החום של היבשות מעל לוחות תת קרקעיים היכן שחיכוך יכול לגרום לאדמה להתרכך, גם יושפע מאוד. והאלימות של רוחות משתנות בוודאי שתושפע מאוד.

כל הזכויות שמורות ל: ZetaTalk@ZetaTalk.com
לדף הקודם