ZetaTalk in Hebrew: Pole Shift: Market Crash

זטא טוק: התרסקות השוק     

בכל משחק יש מנצחים ויש מפסידים. בין ההווה לבין מתי שתתרחש בוודאי התרסקות של הבנקים שאינם יכולים להתמיד ומערכת סחר החילופין תחזור בעיקרה, יהיה הקץ למשחק. המשחק הסופי הזה מתוכנן בשוקי המניות ויש לו הרבה שחקנים המקווים לצאת כשידם על העליונה ולהמשיך כך. זה בידיו של האדם- ממשלות שונות רבות ,בנקים רבים שונים ואנשים בודדים עשירים שפועלים ביחד אחד עם השני או מתכננים לתקוע אחד לשני סכין בגב ולשמוט מתחתיו את הקרקע. לכן, בהתחשב בכך, המשחק יכול להתבלגן בכיוונים שונים. אבל דבר אחד ברור: ישנם אולי ששה בנקים בינלאומיים, עשירים במידה עצומה, שלעולם לא יהיו חסרי סיכויים לנצח או לאבד את עוצמתם במשחק הזה.

היום, הם ממשיכים לנטוע ביטחון במה שעשוי לכנות בתור האדם העובד. הם מקווים שהקהל הרחב לא יהיה מודאג, שירגיש תחושת נוחות, שהזמנים הטובים עימם, ולא לבדוק את המצב ולהבחין במה שכמה אומרים- שמאגרי החירום ריקים, היבול ניזוק ושוק המניות מעל האינפלציה. הם מקווים כי הציבור יהא קשה תפיסה, לאה ואדיש ויבזבז כסף, בגלל שרוב היציבות האקונומית מבוססת על ביטחון. למעשה, בלי ביטחון רוב הממשלות והמבנים הפיננסיים היו נכשלים ונכשלים במהירות. אז ביטחון ימשיך להתנפח כל עוד זה יכול להימשך. רוב המניות עוברות אינפלציה מעבר לערך שלהן, מעט לא, והן יכולות ליפול לרבע מסכומן לפני שהן מתיישבות עם תחושת הציבור שיש להם קצת ביטחון בשוק המניות וזה לא יכול להיות פחות שווה ערך. זוהי נפילה ענקית. עבור העשירים, זה אומר שינוי של אורח חיים ועשוי לומר כי הם חסרי כל או בשפל כלכלי.

הערה: החלק שלמטה צורף במשך שיחת Live ZetaTalk IRC ב- 1 ביוני, 2002.

אנחנו נשאלים לעיתים תכופות להצביע במדויק על רגע הקריסה, מה שכמובן לא יהיה רגע, אלא סדרה של רגעים, כשבתחילה חלק זה או אחר קורס, ולבסוף הכל קורס בשרשרת בבת אחת. מאחורי זה, כל זה יהיה סדרה של צעדים, וזה נתון בידיו של האדם, עקב חוק ראשי שאוסר עלינו להתערב ברצון החופשי של האנושות. לעיתים רחוקות ביותר אנחנו יכולים להתערב, ואז זה גם בהגבלות מאוד קפדניות. לדוגמא, אנחנו יכולים לתאר במונחים כלליים שזה יקרוס בעתיד, אבל לא מתי. לדוגמא, אנחנו יכולים לתאר את הרעידות ואת ההתפרצויות הוולקניות שיתרחשו בכניסה אל תוך השינוי, אבל לא מתי והיכן. האם אנחנו מזהירים אתכם היום מפני התפרצות וולקנית, טורנדו, פס רכבת שבור, או מנייה מנופחת? לא! אנחנו גם לא מרפאים את הסרטן שלכם, לא מצילים אתכם מהצפות או מאכילים אתכם כאשר אתם גוועים ברעב. כך, אל תצפו בזמן השינוי ליותר ממה שאתם מקבלים עכשיו, מהחוצנים, מהישויות הטובות, או מלאכים או כל כינוי שאתם קוראים להם.

הערה: החלק שלמטה צורף במשך שיחת Live ZetaTalk IRC ב- 20 ביולי, 2002.

עד עתה, שוק המניות של ארה"ב, המוביל את העולם כמנוע שיוציאו משפל גלובלי, מבסס את מעמדו ע"י התגנבות. אמון זה שם המשחק, ואמון מתקיים לא רק ע"י מומחים מהשוק, אלא גם ע"י ערך המניות של השוק. ערך השוק משווה למה שהקונה מוכן לשלם! וכך, אם למנייה חלשה ישנם קונים, אז יש לה ערך. כך, הכינוסים האלו של סוף-היום שהתרחשו לעיתים קרובות במשך מספר השנים שחלפו תוכננו כדי להעלות ציפיות ליום המחרת. מניה שצנחה נראתה אחרת כבר בבוקר למחרת, ע"י כל המומחים שלוקחים בחשבון מה רוצים הקונים לקנות, והשוק נפסק ונסגר, עולה ומרקיע שחקים.

מה קרה אם כן בשבוע שחלף, שצניחה כה דרמטית התרחשה עם מעט עצירות. למרות הקביעות האיתנה כי הכל היה בסדר, ואין צורך באמצעי פיקוח חדשים או בבדיקות. המגמה הציפה את מגמות הניגוד, עם אלו שקונים מניה גרועה, אבל המספרים המוחצים של מניות שכאלו פשוט גורמים לזה להיות מופרך. מה זה אומר? שהתחזית שעשינו, מאז שלהי 1999, של קריסת שוק בה במידה שהמנייה צנחה לרבע מהערך הקודם שלה, השוק באופן כללי בשלב זה, תתרחש בקרוב. אם מנייה חלשה לא יכולה להיקנות בכמות מספיקה, דבר שקורה עכשיו, אז זה יהיה ברור לציבור שמנייה חלשה היא חלשה, והאמון הורשה לצנוח לרמה שרווחי החברה והביצועים ראויים לה. כך, היאחז במושבך היטב מפני שהצניחה תתרחש במהירות, עכשיו, ומערכת סחר החליפין תתחיל להחליף את מקומה של המערכת הכספית.

בועת הנדל"ן כמו כן תתנפץ כשצרות מזג האויר הנוכחי והיעדר בכיסויי ביטוח יוכיחו שזה רק חלל ריק. אחוזי כוח העבודה המושפעים כבר הולכים וגודלים, הביטו בתקופת השפל שברחבי העולם, בשביל תוצאות צפויות. במשך השפל המגיע, שהינו למעשה ממשי, אבל מוכחש ע"י המדיה ושאר מקורות העוצמה, יש להתבונן בשפל הגדול של העבר בתור דוגמא למה שעומד להתרחש. בנקים פשטו רגל, אבל הורשו לפעול, לא נדרשו להחזיר. בעלי בית ובתי עסקים פשטו רגל, לא מסוגלים לשלם, אבל לא נקראו לכנות, הורשו להמשיך. דרך החשיבה היתה שאין מי שיקנה את אותן ישויות פושטות הרגל, אז מדוע להפסיק את הפעולות שלהן! כך, ישויות אלו הורשו להמשיך ולחזור בהדרגה ליכולת פירעון, ועסקים אלו התבססו מחדש. במשך ההתרסקות המתקרבת, זה יחזור על עצמו, אבל עם שוני. לא יהיה כל פירעון מחדש, בריאות חדשה, אלא השינוי, במקום.

כל הזכויות שמורות ל: ZetaTalk@ZetaTalk.com
לדף הקודם